Soren Thilo Funder “SURVIVALISM” @ Masa @ Beyoğlu Pera Sineması


MASA Basın Bülteni //////////////////

Soren Thilo Funder
“SURVIVALISM”
13, 11 – 29, 11 2009
Açılış: 13 Kasım 2009, Cuma
Saat: 18.00 – 20.00
Yer: Beyoğlu Pera Sineması

MASA Kasım ayında Soren Thilo Funder’ı konuk ediyor. Sanatçı “SURVIVALISM” olarak isimlendirdiği ve çok parçalı olarak tasarladığı projesinin ilk bölümünü MASA’da sunacak.

Funder, Survivalizm’in güncel tarihsel toplumsal koşullar için üzerinde düşünülmesi gereken bir kavram olarak belirliyor. Dünyanın sonu söyleninden, terörizme, iklim değişiklerinden, küresel ekonomik krize kadar pek çok şekilde görünür olan felaket düşüncesinde Survivalizm’in izlerini sürüyor.

Masa için yeniden düzenlediği çalışmasında sanatçı, gündelik hayatta kalma pratiklerini, bireysel ve kurumsal stratejileri anıtısallaştırmaya çalışıyor. Sanatçılardan çevrecilere, aktivistlerden politikacılara, şirket yöneticilerine kadar sosyal ve ekonomik konumların kendini uyarlama ve hayatta kalma stratejilerine dikkat çekmek istiyor.

Soren Thilo Funder, 1979 yılında Kopenhag (Danimarka)’da doğdu. Güzel sanatlar, sinema ve mimarlık üzerine Chicago (ABD) ve Kopenhag’da eğitim gördü. Çalışamalarını “Friedlo” - Beaver Projects, Kopenhag, Danimarka (2009), “We Control The Streets” - Public Art Project for The Danish Arts Foundation, DK (2009) gibi solo sergiler “Land Grab” - ApexArt, New York, ABD (2007), “Hard Revolution” - Potzdamer Platz, Berlin, Almanya (2006),
gibi sergilerde gösterildi. Sanatçı sanat mekanları yanında kitabevi ve alışmerkezleri gibi yarı-kamusal alanlarda çok sayıda mekana özgü projeler gerçekleştirdi.
Soren Thilo Funder’ın diğer çalışmalarına www.sorenthilofunder.com adresi üzerinden ulaşılabilir.
Sanatçı, halen Platform Garanti Misafir Sanatçı Programında çalışmalarını sürdürüyor.

Sergi, 13-29 Kasım tarihleri arasında hergün 12:00-18:00 saatleri arasında Beyoğlu Pera Sineması girişinde izlenebilir.

“İddialı olmayan -büyük sahnelerde beylik oyunlar göstermeyen- düzenin peşinden koşan sanat ve ortamını tamamen dışa iten -tüm fazlalıklardan arındırıp sanatçıya kendi başına bir alan açan- bir ortam, uzam olarak MASA herkese açık!”

Adres: Beyoğlu Pera Sineması
İstiklal Cad. Halep İşhanı No:140
Beyoğlu, İstanbul
T: (212) 251 32 40

//////////

MASA Press Release //////////////////

Soren Thilo Funder
“SURVIVALISM”
13, 11 – 29, 11 2009
Opening: 13 November 2009, Friday
Time: 18.00 – 20.00
Place: Beyoğlu Pera Sineması

MASA is hosting Soren Thilo Funder in November. The first part of the multiple project that the artist calls “SURVIVALISM” will be displayed on MASA.

Funder, designates Survivalism as a notion that needs to be considered for the contemporary, historical and social conditions. He traces Survivalism in the thought of disaster visible in many ways such as the discourse of the end of the world, terrorism, climate change and the global financial crisis.

In his work that he re-arranged for MASA, the artist tries to monumentalize the everyday survival practices, individual and institutional strategies. From the artists to environmentalists, activists to politicians, and business executives he wants to draw attention to the adaptation and survival strategies of different social and economic positions.

Soren Thilo Funder was born in Copenhagen (Denmark), 1979. He studied on fine arts, cinema and architecture in Chicago (USA) and Copenhagen. His works were displayed on solo exhibitions such as “Friedlo” - Beaver Projects, Copenhagen, Denmark (2009), “We Control The Streets” - Public Art Project for The Danish Arts Foundation, DK (2009) and exhibitions “Land Grab” - ApexArt, New York, USA (2007), “Hard Revolution” - Potzdamer Platz, Berlin, Germany (2006). Besides the art spaces the artist also performed many projects peculiar to the semi-public spaces such as bookstores or shopping malls. Other works of Soren Thilo Funder can be seen on www.sorenthilofunder.com The artist is currently working on the Platform Garanti Resident Artist Programme.

Exhibition can be visited everyday Beyoğlu Pera Sineması between 13 and 29 November, from 12 to 6pm

"As an extension that excludes art created for the system, as an environment that aims to compose an area with no boundaries for the Artist, MASA welcomes everyone!”

Address:
Beyoğlu Pera Sineması
İstiklal Cad. Halep İşhanı No:140
Beyoğlu, İstanbul
T: (212) 251 32 40

0 yorum:

Post a Comment